Maseczki do twarzy - domowe sposoby

Regularne nakładanie maseczek jest bardzo korzystne dla kondycji naszej skóry. W ten sposób można jej dostarczyć wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Ponadto otrzymuje potężną dawkę nawilżenia i regeneruje się. Nieskazitelna cera jest wówczas niemal gwarantowana – liczy się jednak konsekwencja. Oczywiście, by efekt był jak najlepszy, należy jeszcze wdrożyć możliwie najzdrowszą dietę – działanie będzie wówczas spotęgowane.

Maseczki do twarzy - domowe sposoby

Domowe maseczki – jak przygotować skórę?

By rozpieścić swoją skórę najlepszym, co możliwe nie jest koniecznym inwestowanie w drogie kosmetyki. Maseczki można równie dobrze przygotować z dostępnych w każdym domu składników. Największą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście najzdrowszy skład kosmetyku, nie znajdą się w nich żadne ulepszacze. Tak wykonane specyfiki może nie dadzą efektu od razu, ale dbając o regularność w ich nakładaniu, może osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Najważniejsze jest przestrzeganie kilku zasad. Skóra twarzy musi być przede wszystkim sucha i oczyszczona – chodzi głównie o zmycie makijażu. Wskazany jest ponadto peeling przed nałożeniem domowego kosmetyku. W ten sposób do skóry dostanie się większa ilość cennych składników. Po zmyciu maseczki na skórę powinno nałożyć się krem nawilżający.

Przepisy na domowe maseczki

Największego nawilżenia oczekuje skóra sucha, a najlepiej poradzi sobie z tym żółtko z kurzego jajka. Wszystko to dzięki dużej zawartości w nim substancji odżywczych, witaminy A i cholesterolu. Potrzebny jest jeszcze gorący, lecz nieparzący ręcznik, który najpierw należy nałożyć na twarz. Po upływie kilku minut w jego miejsce nakłada się żółtko, pozostawia się je na pół godziny. Do zmycia wystarczy chłodna, lecz koniecznie przegotowana woda. Istnieją również receptury, w których głównym składnikiem jest białko jajka. Ten sposób dedykuje się osobom, które mają problem z zaskórnikami – białko skutecznie pomoże w pozbyciu się ich. Na sam koniec pozostaje propozycja ze składnikami takimi jak mąka kukurydziana, miód i woda. Tylko te trzy składniki są niezbędne do wykonania maseczki nawilżającej. Jak widać na powyższych przykładach, zakup drogich kosmetyków nie jest warunkiem idealnej kondycji skóry.